Category: Aktualitet

Kryetari i Shoqatës së Gjyqtarëve: Ka drejtorë bankash që luajnë bixhoz me lekët e shqiptarëve

Kryetari i Shoqatës së Gjyqtarëve Gerd Hoxha, para pak minutash ka bërë një deklaratë “bombë” në takimin e organizuar nga dhoma e Përmbarimit në ambientet...

Shqipëria zbrazet nga të rinjtë, 80% e azilkërkuesve janë nën moshën 35-vjeç

Rreth 23 mijë fëmijë e adoleshentë (nga zero deri në 17 vjeç) kanë kërkuar azil në Europë gjatë vitit të kaluar… njofton monitor.al. Shqipëria ndodhet...

Gurguri: Tërmeti i nëntorit do jetë shumë i fortë. Ja qyteti ku do bjerë!

Gani Gurguri është mjaft i njohur nga gjithë shqiptarët pas daljeve të t’iu të shumta për parashikimin e tërmeteve në vend. Per Dritare.net ka parashikuar...

Malaj: Koha për një diskutim të përbashkët, për të luftuar kanabisin

Prof. Doc. Arben MALAJ  /  Fitimi i luftës kundër kanabizimit të vendit tonë imponon një angazhim gjithëpërfshirës, sepse kjo është lufta më e vështirë...

Pirro Dhima: “Gruaja ime u diagnostikua me një tumor në kokë”

Championi olimpik Pirro Dhima,  i cili i dhuroi  tre medalje ari dhe një medalje argjendi në Greqi dhe drejtori e ri teknik i Federatës së Peshëngritjes në SHBA,...

ΝΤΡΟΠΗ: Gardianët e burgut fajtor për dëmtim fizik, por jo shkaktarë të vdekjes Kareli

Sot është dhënë vendimi i trupit gjykues i Selanikut. Avokatët kanë kërkuar që të akuzuarit mos dënohen për dhunën e ushtruar (TORTURË), të ushtruar në...

Pulla Apostile, Ambasada e Greqisë në Tiranë i xhvat shqiptarëve 700 mijë euro në vit

Shteti shiptar po humbet gjithnjë e më shumë teren jo vetëm moralisht, politikisht, por edhe ekonomikisht ndaj vendit fqinjë. Sikur të mos mjaftojnë gjynahet e...

Më jepni një motiv të rri në Shqipëri, kur llotaria amerikane më thërret!

Largimin nga Shqipëria nuk e kisha menduar kurrë, madje as në vitin 1997, kur nën emergjencën e kërcënimit për jetën, emigrimi shihej si e vetmja mundësi....

Gjosha: LSI do të bëhet më e fortë me energjinë dhe punën e palodhur të të rinjve

Almarina GEGVATAJ /   Në Pogradec, Klajda Gjosha dhe Nënkryetari i LSI-së, Endrit Braimllari, zhvilluan një takim me strukturat e LSI-së në këtë qytet. Në...

Kush jeni ju z. Braho që sulmoni gazetarin Artan Hoxha?

Të veshur në pushtet nuk lënë gjë pa bërë edhe kur nuk kanë të drejtë. Gazetaria është një detyrë e shejntë zoti Braho, por gjithashtu edhe një opozitë...