Edi Rama: “Faleminderit popullit Grek”

752

Kryeministri grek Edi Rama nga Durrësi i shprehu mirënjohjen ndaj Greqisë për mbështetjen e tij menjëherë pas tërmetit shkatërrues në Shqipëri, gjatë vizitës së tij në rrënojat e ndërtesës së apartamenteve, së bashku me Ministrin e Jashtëm Nikos Dedia.

“Ndihemi mirë sepse nuk jemi vetëm. Unë jam shumë mirënjohës për të gjithë miqtë e mi dhe jam sinqerisht mirënjohës për Kryeministrin Grek dhe Ministrin e Jashtëm. Ata më ben thirrje menjëherë në telefon dhe thjesht donin të dinin se çfarë të bënin dhe ku të ndihmonin. Kjo është e jashtëzakonshme dhe unë i falënderoj shumë ata, dhe falënderojë popullin grek, “tha zoti Rama nga Durrësi.