Category: Rajoni

Turqi: Është vrarë me armë zjarri djali i ish-kryeministrit Mesut Jilmaz

Tronditet Turqia nga lajmi i vdekjes së djalit të ish kryeministrit Mesut Yilmaz, Mehmet Yavuz Yilmaz. 38-vjeçari u gjet i vdekur në shtrat në shtëpinë e tij në...

Historia e gjeneralit Ratko Mlladiç, masakrat e kasapit të Ballkanit…!

  “Janë krimet e kryera nga më të neveritshëm që ka parë ndonjëherë njerëzimi, duke përfshirë gjenocidin dhe shfarosjen si një krim kundër...

Erdogan në Tramp për Jerusalemin: Çfarë po bën? Ju duhet të punoni për pajtim dhe jo për kaos

Erdogan paralajmëroi se vendimi i SH.B.A.-së për të njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit do ta shtynte rajonin në një “rreth zjarri” Presidenti...

Sulltani Erdogan në Athinë i shoqeruar nga 250 truproje

Me një ushtri të vogël, më 7 dhjetor Tayyip Erdogan arrin në Athinë. “Sulltani” do të shoqërohet nga 250 burra të sigurisë së tij personale dhe...

Komisioneri Avramopulos: Katalizator për marrëdhëniet greko-turke

Në një intervistë për gazetën turke Hürriyet, Avramopulos e përshkroi Turqinë si një partner kryesor për Bashkimin Evropian . Ai shtoi se Turqia duhet të...

Këshilltari i Erdoganit: Greqia do të shkatërrohet deri në vitin 2020

Shkatërrimi i Greqisë deri në vitin 2020, kështu foli për Reuters këshilltari i Tayyip Erdogan, z. Yigit Bouloud, i cili sulmoi kryeministrin grek Alexis Tsipras...

Infermierja tërheq dëshminë në gjyqin për trafik organesh në Kosovë

Në rigjykimin e tre kosovarëve të akuzuar për trafikim organesh njerëzore, një infermiere që punonte në klinikën “Medicus” pranë Prishtinës mohoi një...

I mbijetuari kujton forcat serbe që dogjën fshatin në Kosovë

Një dëshmitar kosovar i masakrës në fshatin Qyshkë në maj 1999 tha në një gjykatë serbe se ai pa shtëpitë që u dogjën dhe trupat e civilëve të vrarë....

Italia : 5 milionë emigrantë të ligjshëm, 14 milion emigrantë në 50 vjet

Dikur një vend emigrues në kontinentet nga më të largëta, ndërsa sot si vendet e tjera te Evropës është kthyer në një vend që pret emigrantë. Në 2016,...

25. 846 fëmijë të mitur kanë hyrë të pashoqëruar në Itali për 2016

25 846 fëmijë të mitur kanë hyrë të pashoqëruar nga prindërit në Itali në vitin 2016. Që nga qershori i këtij viti, 17.864 ishin ende të pranishme në vend,...