redaksi focusnews

Mega-operacion antidrogë në Romë,  267 të arrestuar, mes tyre edhe shqiptarë

Një mega-operacion antidrogë është organizuar nga Policia Italiane, që kryer plot 267 arrestime si dhe ka sekuestruar më shumë se 1 ton drogë. Nga 267 të...

Masat e marra nga Trump, bie numri i personave që kalojnë kufirin me SHBA

Numri i njerëzve që kalojnë ilegalisht kufirin në mes të Meksikës dhe SHBA-ve është më i ulëti në 17 vitet e fundit. Më pak sesa 17 mijë arrestime të...

Deputeti i Ramës: Zgjedhjet pa opozitën sjellin mungesë alternative

Deputeti i PS, Ulsi Manja duke komentuar qeverinë e besimit, të propozuar nga kreu i LSI, Ilir Meta tha se ajo është një rrugë ekstra kushtetuese. Në studion e...

Daniel Godelli fiton medalje ari në Kampionatin Evropian të Peshëngritjes

  Daniel Godelli ka fituar medalje të artë në stilin e shkëputjes pasi ngriti 161 kg, në Kampionatin Europian të Peshëngritjes. Peshëngritësi Godelli i...

Kushti i PD për “Qeverinë e Besimit”: Kryeministri nuk duhet të jetë figurë politike

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar një takim urgjent me aleatët e tij në selinë blu. Ky takim vjen pas ngjarjeve të fundit politike në vend....

Negociatat, pikat e diskutimit mes Ramës dhe Idrizit

Ka përfunduar takimi i mbajtur mes kryeministrit Edi Rama, dhe kreut të PDIU-së. Takimi i zgjatur rrethy një orë, ka pasur në fokus, situatën politike në vend si...

Në prag të “Qeverisë së Besimit”, “përplasje” titanësh në TV mes Ramës, Metës dhe Bashës

Dita e enjte, nesër pra pritet të jetë një ndër ditët më të ngarkuara politikisht, së paku për audiencën shqiptare. Kryeministri Rama, kryeparlamentari Meta...

Nënshkruhet dokumenti, policët privatë deklarojnë nëse janë përfshirë në trafik droge

Policia e Tiranës kërkoi nga të gjitha shoqëritë e ruajtjes fizike që të nënshkruajnë një dokument, në të cilën të gjithë efektivët private te...

Vdekja tragjike e ligjvënësit rus

Hetuesit në Rusi thonë se një ligjvënës rus ka vdekur pasi ka rrëshqitur dhe është rrëzuar në një saunë në Shën Petersburg. Në kumtesën e sotme, Komiteti...

Kapen 1.7 ton kanabis në Vlorë, arrestohet 1 person i dyshuar

Policia e Shtetit ka arritur të arrestojë një person të dyshuar në lidhje me drogën e sekuestruar gjatë ditës së djeshme në qytetin e Vlorës. Shtetasi Patriot...