redaksi focusnews

U largua me shpejtësi nga Kuvendi, kush fshihet pas telefonatës që shqetësoi Edi Ramën?

Në seancën e sotme plenare ka mbajtur fjalën e tij dhe kryeministri Rama. Por duket se ai nuk ka qëndruar shumë në Kuvend sepse nga fotot e shkrepura Kryeministrit...

Rama: Do i kërkoj gjykatave gjermane të zbardhin të vërtetën

Kryeministri Edi Rama  u shpreh i vendosur se do të vijojë betejën ligjore me gazetarin  e gazetës “Bild”, Peter Tiede, i cili publikoi materiale dhe një...

Financial Times: Ballkani paralajmëron kërcënimin nacionalist ndaj vonesës së pranimit në BE

Forcat nacionaliste do të forcohen më shumë në Ballkan, nëse Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nuk do të marrin dritën e gjelbër për të nisur bisedimet e...

Μediat greke: Në Shqipëri kriza politike mund të përshkallëzohet në konflikte të dhunshme civile

Zhvillimet e fundit në Shqipëri janë venë në syin e mediave te vendit fqinjë. Pothuajse te gjitha mediat publikojnë dhe japin lajmet nga vendi ynë me komente nga...

OKB-ja: Çdo ditë 37.000 persona largohen me forcë nga vendi i tyre

Më shumë 70.8 milionë njerëz janë zhvendosur me forcë në vitin 2018, që përbën një numër rekord për 70 vjetët e fundit, Mbi 70 milion ka shkuar numri i...

Egjipt: Vdes nga një arrest kardiak ish-presidenti Mohammed Morsi

ish-presidenti i Egjiptit Mohammed Morsi vdiq në moshën 67-vjeçare nga arrest i papritur kardiak, gjatë një seance dëgjimore në burg ku ishte burgosur, transmetoi...

Trump do të dëbojë miliona emigrantë të paligjshëm

Presidenti amerikan njoftoi të hënën se miliona emigrantë të paligjshëm nga SHBA do të ekstradohen javën e ardhshme. Javën e ardhshme, Komisioni i Emigracionit...

Shkarkimi i Metës, nesër Kuvendi nis procedurat (Axhenda)

Komisioni për Çështjet Ligjore Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut do të nis ditën e nesërme procedurat e nevojshme për shkarkimin e Presidentit....

Mediat greke ‘syrin’ nga Shqipëria/ Tribuna.gr: Nesër në Shqipëri, një ish-ministër do gjykohet për kartel droge

Të mërkurën, fillon gjykimi i ish-Ministrit të Brendshëm, Shimir Tahiri, akuzohet për përfshirje në një kartel droge, thekson Tribuna.gr Me një ish-ministër...

Detaje te reja për vrasjen e 51 vjeçarit shqiptar

Athinë / Një ditë pas ngjarrjes tragjike që ndodhi në Koridall, mediat vendase japin detaje te reja për 51-vjeçarin shqiptar, I cili vdiq në spitalin Atiko me...