redaksi focusnews

I burgosur shqiptar i droguar sulmon gardianin me armë të improvizuar.

Athinë/ Pretendohet se i burgosuri shqiptar ishte nën ndikimin e drogës kur ai e bëri sulmin me një armë të improvizuar, raporton televizioni Antena. Incidenti ka...

Përmbyset varka dhe humbasin jetën tetë emigrantë

Turqi / Tetë emigrantë kanë humbur jetën në brigjet e Turqisë perëndimore, kur një anije e mbartur nga emigrantët u mbyt, ndërsa 31 u shpëtuan Operacionet e...

Vritet në rrugë 51-vjeçari shqiptar, e bija e gjen të lidhur

Thriller “me vdekjen e një 51-vjeçari shqiptar në Athinë Gjendet i vdekur 51-vjeçari shqiptar në periferi të Athinës në Koridallos. Ai punonte si roje në...

Presidentit Meta për televizionin “Al Jazeera” : Nuk do të ketë zgjedhje më 30 qershor.

Intervistë ekskluzive e Presidentit Meta për televizionin “Al Jazeera” Gazetari (John T. Psaropoulos): Situata aktuale në Shqipëri përcaktohet si një “krizë...

Dorëzohet Rama: Shqipëria s’është gati për tu bashkuar me BE

Kriza politike në vend ka shtuar edhe më tej skepticizmin e vendeve të Bashkimit Europian nëse Shqipëria është vërtet gati të hapë negociatat. Fati i...

Ndodhi dhe kjo: Del fotoja “historike”, Rama, Tahiri, Gjushi dhe Klosi festojnë në dasëm tek Avdylajt

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka postuar një foto në Facebook, ku është kryeministri Edi Rama, sëbashku me ish-ministrin Salimir Tahiri, kryebashkuan e Durrësit...

NGËRÇI POLITIK, KOÇO KOKËDHIMA BOTON LIBËR: SI ZGJIDHET KRIZA

Biznesmeni i njohur Koço Kokëdhima, njëherazi kreu i partisë Zgjidhja, ka botuar një “manual” për zgjidhjen e krizës politike të thellë në vend. “Si...

Shqipëria fiton 3-1 në Maqedoninë e Veriut

Kombëtarja shqiptare e futbollit të femrave, e drejtuar nga trajneri Vioresin Sinani, ka fituar me rezultatin Maqedonia e Veriut 1-3 Shqipëria, në ndeshjen e dytë...

I nxehti në Indi: 50 të vdekur brenda 24 orëve

Në Indinë Veriore temperatura për shumë ditë po shkon rreth 45 gradë. Të paktën 49 vetë vdiqën brenda 24 orësh në shtetin e Bihar në Indinë Veriore, e cila...

Greqi/ Balla në Selanik takim me emigrantët e PS, asnjë fjalë për problemet e tyre, Partia mbi të gjitha

Edhe këtë radhë ata 100-200 emigrantët qe ndodheshin ne sallë ulën kokën në një kohë kur duhej të ngriheshin dhe të diskutonin edhe për problemet e tyre....