Berisha e Meta nuk njohin humbjen e thellë, Rama i kthen përgjigje epike: Filluan klithmat e…

Kryeministri Edi Rama i pyetur nga gazetarët për faktin që Berisha dhe meta nuk njohin zgjedhjet tha se ata filluan klithmat e vjedhjes së votave.

Në rezultat e para, rama tha se ata ishin të sigurt për fitoren tronditëse, ndërsa pasi panë humbjen shkuan në pozicionin e tyre të përhershëm.

“Akuzave të opozitës, sot ju keni sinkronet unë e kam parashikuar disa herë në atakimet e mia publike. E vetmja gjë që nuk parashikoja ishte shpejtësia me të cilën u kthyem në atë që është pozicioni i përhershëm i përjetshmi tyre, mohimi i realitetit dhe fillimi klithmave për vjedhje të zgjedhjeve, ndërkohë që derisa dolën rezultatet e para ata ishin si gjithmonë të sigurt që kishin një fitore tronditëse“, tha Rama.