Category: Aktualitet

Rrihet brutalisht gazetarja, pak ditë më parë i’u bashkua PDK-së

Arbana Xharra është anëtarja më e re e Partisë Demokratike të Kosovës, dhe është sulmuar sot rreth orës 1 pas mesnate. Ende pa u bërë një javë në...

Protesta e opozitës, angazhohen mbi 2 mijë efektivë, mes tyre edhe civilë

Policia e Shtetit pritet të ndërmarrë masa maksimale për protestën e ditës së nesërme që opozita e udhëhequr nga Partia Demokratike do të mbajë para...

Veprime të turpshme me nxënësen 14-vjeçare, lihet në burg mësuesi

“Arrest me burg” është masa e sigurisë  që Gjykata e Tiranës ka dhënë për mësuesin e shkollës 9-vjecare në Kashar, Hasan Martini, i cili akuzohet...

35- vjeçari nga Kavaja shantazh të miturës: Më jep paratë ose publikoj fotot intime

Një 35-vjeçar me banim në Kavajë ka përfunduar në prangat e policisë, pasi duke përfituar nga një lidhje e mëparshme dhe fotove të marra prej një 17-...

Dëshmia rrëqethëse e gruas për ish-burrin: Tha, “s’ngriheni gjallë’ dhe…

Gjykata për Krimet e Rënda pritet të rigjykojë një 37-vjeçar të akuzuar për tentativën e vrasjes me armë zjarri të ish-bashkëshortes së tij, shkruan...

Operacion policor në fshatrat e Shkodrës, arrestohen dy fermerë kanabisi

Policia e Shkodrës ka zhvilluar një operacion policor në fshatin Grudë e Re dhe Xhan. Në kuadër të këtij operacioni, policia ka bërë të mundur edhe arrestimin...

Shkojnë për kontroll kanabisi, bllokohen mbi kanione dy efektivët e policisë së Tepelenës

Dy policë të komisariatit të Tepelenës kanë mbetur të bllokuar në kanionet mes Progonatit dhe Nivicës. Nga të dhënat paraprake bëshet e ditur se dy policët...

Vrasja e komisar Artan Cukut, policia zbulon ADN-në e atentatorit

Profili gjenetik i zbuluar nga provat biologjike të gjetura në vendin e krimit, do të përdoret në hetime duke e krahasuar me profilet gjenetike të personave që po...

Konflikt për pronat, plagoset me sëpatë në bark 25-vjeçari

Mesditën e sotme ka ndodhur një ngjarje e rëndë në Memaliaj, ku një 25-vjeçar është plagosur me sëpatë në bark. Bëhet e ditur se ngjarja ka ndodhur rreth...

Protesta e opozitës, Lu dhe Vlahutin takim me Xhafaj

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri Donald Lu dhe ambasadorja e Bashkimit Evropian, Romana Vlahutin, po zhvillojnë një takim me ministrin e...