Category: Aktualitet

Trafikonin klandestinë, arrestohen dy shqiptarë në Greqi

Dy shtetas shqiptarë, 23 dhe 21 vjeç, janë arrestuar nga autoritetet greke pasi akuzohen për trafik klandestinësh. Ende nuk bëhet i ditur identitetit i të...

“Kopshtarin” shqiptar që rriti kanabis, e pret dëbimi

Një shtetas shqiptar është arrestuar, pasi po punonte në një fermë të kabanisit në Middlesbrough të Anglisë. Media britanike “gazettelive.co.uk” shkruan...

DHUNOI NËNËN, DËNOHET ME BURG KËNGËTARJA E NJOHUR SHQIPTARE

Këngëtarja e njohur shqiptare, Eda Zari, është shpallur fajtore për akuzën “Dhunë në familje”, akuzë për të cilën e dënoi këngëtaren me 6 muaj burg....

Nazime Visha pas daljes nga burgu me aministi, gjen dashurinë e jetës në Maqedoni

Rreth një vit më parë Nazime Visha la burgun për të vijuar jetën e saj. Në mars të vitit të shkuar 23-vjeçarja fitoi nga amnistia dhe sapo doli është...

Mbush furgonin plot me drogë gati për Itali, fierakut nuk i ecën plani

Është finalizuar me sukses operacioni antidrogë i koduar “Marinza”. Policia e Fierit ka sekuestruar 78 kilogramë lëndë narkotike kanabis sativa dhe ka vënë...

E martuan 4 herë në Maqedoni/ Vajza që tentoi të vrasë bashkëjetuesin, e trafikuar në telashe

26-vjeçarja Vjollca Shkembi, e cila është arrestuar sot nga Policia e Korçës me akuzen “Vrasja për shkak të marrëdhënieve familjare” mbetur në tentativë...

Fier, motori përplas dy fëmijë

Një ngjarje  e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Fierit, ku një motor tip “Kavasaki” i drejtuar nga 31-vjeçari me iniciale E. R, ka përplasur dy...

Zbulohet punishtja, ja si prodhohen pijet false. Policia jep detajet

Policia ka arrestuar një shtetas, ka proceduaar një në gjendje të lirë dhe një tjeter e ka shpallur ne kerkim, pasi u kapën në një punishte të prodhimit të...

Aksident në Shkodër, kamioni përplas për vdekje 52-vjeçaren

Si pasojë e një aksidenti fatal, ka humbur jetën një grua 52-vjeçare. Ngjarja ka ndodhur sot në fshatin Mjedë, bashkia Vau i Dejës. Rreth orës 11:25 një kamion...

“Whatsapp” me probleme në të gjithë botën

Gjatë mbrëmjes së djeshjme, aplikacioni popullor i komunikimit në pronësi të “Facebook”, “WhatsApp”, pati një ndërpreje madhore të shërbimin i cili...