Category: Aktualitet

Arrestohet shefi i Interpolit Artan Bajraktari

  Mariglen Mullai  /  Mbajtja peng dhe fshehja e kërkesës së autoriteteve të drejtësisë belge për ekstradimin e deputetit Mark Frroku, që u dorëzua në...

DASH : Shqipëria vend prodhimi i marijuanës

Departamenti Amerikan i Shtetit vlerëson se edhe gjatë vitit 2014, Shqipëria cilësohet si një vend që shërben si burim i rëndësishëm i prodhimit të...

Rama: Energjia burim për rritjen ekonomike

Tiranë  –  Në Samitin për naftën, gazin dhe energjinë, e cila u zhvillua në Tiranë, Kryeministri Rama tha se energjia mbetet burim për rritjen ekonomike...

Ambasada e SHBA : Protesta mund të jetë e dhunshme

Protesta mbaroj në rrugë demokratike dhe paqësore ashtu siç ishte premtuar nga opozita, por Ambasada amerikane në Tiranë kishte paralajmëruar qytetarët e saj që...

Të shpëtojmë Vjosën, zemrën blu të Evropës.

Ben   Andoni  /  Ju nuk e dini ç’po humbisni me Vjosën ! Lumi Vjosa për të përbën lumin më të egër në Evropë, në sensin që duhet të ruhet me çdo...

Akuza, Meta përballet me Drejtësinë

Ngjarrjet e fundit rreth akuzave për vrasjen e dy deputetëve ka ndikuar që Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta të japë dëshminë e tij në Prokurorinë për Krimet e...

Krisafi: Problemi i lumit Vjosa zvarritje prej 31 vitesh

Në fillimin e viteve 1980- të shekullit të kaluar pala greke, nisi ndërtimin e hidrocentralit të Pigait, në afërsi të Mecovos, duke devijuar 13 % të prurjeve...

Turp! Policia tallet me një 86 vjeçare

Drejtësia shqiptare nga më të korruptuarit e të korruptuarve vazhdon të përbëjë një shqetësim mbarë kombëtar, me parimin se kush vjedh miliarda qendron në...

Skandali në qeveri. Nikolla i fal Çilit 2.7 milionë euro

  Hije skandali dhe qokë komprometuese në qeveri. Protagoniste është ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, por gjithçka nuk mund të ketë ndodhur edhe pa...

Sa duhet të paguajmë të na e lini parkun?

Xhemal Mato  /  E hengret, u pasuruat dhe e kafshuat deri ne kafshate te fundit kete qytet. Ajo qe kerkoni te hani tani eshte zemra dhe mushkeria e qytetit. Eshte...