Athinë: Qëllohet me armë një grua shqiptare në shtëpinë e saj

935

Pasditen e të martës dy burra janë futur brenda në shtëpi dhe kanë hapur zjarr kundër një gruaje 40-vjeçare me kombësi shqiptare, e cila ka dalë në rrugë duke kërkuar ndihmë, por duke humbur njëkohësisht edhe ndjenjat në trotuar. Ngjarrja ka ndodhur në rrugën Agjio Paraskevi në qytetin Hajdari të Athinës. Gruaja, e cila u qëllua në kokë, ndodhet në një gjendje të rëndë në spitalin Tzaneio në Pire dhe më pas është transferua në spitalin Gennimata në Athinë, pasi gjendja e saj u vlerësua si kritike. Policia po kërkon autorët e krimit gjatë kryerjes së një kërkimi për motivet e tyre, nëse ata njiheshin nga një grua që u qëllua me armë zjarri.

 

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: