Turpi: Gonxhe “gjen fájtorin” e vdekjes së 10-vjeçarit në Kakavijë: E humbe se nuk kujdesesh si prind.

Ende pa ju bërë nderimet e fundit 10-vjeçarit që humbi jetën tragjikisht në Kakavijë duke u përplasur nga një autoambulancë që po shoqëronte një qytetare e cila kishte pasur probleme shëndetësore për shkak të qëndrimit të gjatë në kufi, ka ardhur edhe reagimi i Blendi Gonxhajt. Drejtori i Transportit Rrugor, thotë se ngjarja ka ndodhur […]

Lexo Më Shumë

Rama mesazh qytetarëve: Çdo hall që keni mund ta komunikoni te kjo adresë!

Postimi i Ramës: “ Kjo kohë me një vargmal vështirësish e hallesh nga më të ndryshmet, ka nevojë për komunikim të vazhdueshëm mes individit dhe shtetit, për të adresuar së bashku lloj-lloj problemesh që lindin në jetën e përditshme të njerëzve  Nga sot ju keni në dispozicion një kanal emergjence për të komunikuar drejtpërdrejt me mua […]

Lexo Më Shumë

“Ka një plan për shpopullimin, kriza sponsorizohet”, deklarata alarmuese e Metës: Rrezikojmë të mbetemi as 1 milion banorë

Presidenti Ilir Meta ka deklaruar se kriza në Shqipëri është artificial dhe e sponsorizuar ndërsa ka treguar se nuk është problem i tij më i madh fati politik që do të ketë por emigrimi masiv i shqiptarëve. Meta than ë “Tempora” se nga Shqipëria ikin 8.1% më shumë se sa ikin qytetarët serb nga vendi […]

Lexo Më Shumë

Thirrje në përvjetorin e Kacifas në Vularat, 16 shoqata të minoritarëve në prezencë

Thirrje në rrjetet sociale ka bërë Babis Karathanos një politikan i djathtë dhe ish kandidat i Partisë “Nea Dhimokratia!, i njohur prej vitesh nga komuniteti shqiptar për pikpamjet e tija nacionaliste. Ai ka bërë thierrje që në Vularatë të jetë prezentë çdo grekë dhe greke si dhe 16 shoqatat në përvjetorin e parë të Kostandinos […]

Lexo Më Shumë