Ralph Lauren dhuron 10 milion dollarë për të luftuar Coronavirusin!

Fondacioni i Korporatës Ralph Lauren ka dhuruar 10 milion dollarë për të luftuar goditjen coronare në të gjithë botën. Paratë do të shkojnë direkt për punëtorët dhe komunitetet që merren me pandeminë. “Në zemër të kompanisë sonë, gjithmonë ka pasur një frymë uniteti që frymëzon krijimtarinë tonë, besimin tonë dhe, mbi të gjitha, mbështetjen tonë […]

Lexo Më Shumë

Ariana Grande: Më vjen shumë shumë keq

Ariana Grande është shprehur se ndihet e keqardhur pasi 22 persona vdiqën dhe 59 të tjerë u plagosën në sulmin terrorist në koncertin e saj në “Manchester Arena”. Në një postim emocional në rrjetin social “Twitter“, 23-vjeçarja shkruan: “E dëshpëruar, nga thellësia e zemrës sime, më vjën shumë shumë keq. Nuk kam fjalë”, shkruan këngëtarja. […]

Lexo Më Shumë

Kryeministri “maturant”

Do të ishte një foto e zakonshme e mbrëmjes së maturës, nëse nuk do të ishte për personin që shfaqet në sfond. Bëhet fjalë për kryeministrin kanadez, Justin Trudeau, i cili u shfaq papritur duke vrapuar në Vancouver, pranë një grupi të rinjsh me veshje festive, me rastin e mbrëmjes së maturës. Fotografi i tij […]

Lexo Më Shumë

Charlie Chaplin me rekord të ri botëror

Rreth 660 njerëz kanë vënë një rekord të ri botëror për organizimin që kanë bërë për të festuar ditëlindjen e 128-të të Charlie Chaplin. Ata u mblodhën në muzeun botëror të Chaplin në Corsier, ku aktori i njohur i kinematografisë ka jetuar për 25 vjet, derisa ndërroi jetë në 1977. Të gjithë ishin të veshur me […]

Lexo Më Shumë