Coronavirusi: Greqia merr masa dhe kufizon numrin e njerëzve për takime

293

Masat pritet të forcohen me këshillën e Specialistëve, por cili do të jetë kufiri i numrit të njerëzve.

Zëdhënësi i qeverisë Stelios Petsas paralajmëroi sot masa të reja për ata qe shkelin rregullat dhe për ata qe kanë përfituar, me qëllim të trajtuar pandeminë e koronavirusit, duke theksuar se pritet të forcohen pas këshillave të ekspertëve.

Ne jemi në luftë, dhe ka viktima në luftë, por ata që duan të thyejnë rregullat dhe ata që janë fitues do të përballen me masa shumë të rrepta,” tha ai për televizionin “Alfa”