Dita më e nxehtë e javës në Athinë dë jetë dita e Mërkurë

79

Sipas parashikimit të meteo.gr temperatura në qendër të kryeqytetit do të arrijë në 34 gradë Celsius.

Këmbëngul vera në Athinë. Për dallim nga Maqedonia Qendrore dhe Lindore, Thraka dhe Egjeu Verior, ku priten shira dhe stuhi sporadike, në kryeqytet moti do të jetë krejtësisht i ndryshëm.

Temperatura, sipas meteo.gr, pritet të arrijë sot, e hënë 30 gusht, deri në 32 gradë.

Nxehtësia do të vazhdojë në ditët në vijim dhe në fakt e Mërkura (1/9) pritet të jetë dita më e nxehtë e javës, me termometrin që arrin 34 gradë Celsius në mesditë.