Drejtori i Kufirit të Gjirokastrës: Presim njoftim pozitiv nga pala greke për të vijuar punën

197

Drejtori i Drejtorisë Rajonale të Gjirokastrës Arben Joco theksoi se pala shqiptare është e kushtëzuar nga pala greke dhe pritet njoftimi i tyre. Gjatë deklaratës së tij pati edhe një irritim nga ana e qytetarëve.

“Ne presim se si do të vendoset nëse do të vazhdojë apo do të ndërpresin punën. Kjo ka qenë për datën 17. Presim nga pala greke. Presim tani se si do të ecim”, u shpreh ai./abcnews.al