Emigracion: Fundi tragjik i 36-vjecares dhe tre femijeve te saj ne lumin Evro.

842

E vdekur eshte gjetur sot nena 36-vjeçare An Hatice Ahtcabai( mesuese) dhe një nga tre fëmijët e saj që ishin alarmuar ne 24 orët e fundit në zonën e Evros u gjetën të vdekur të premten pasdite, nga forcat turke EMAK.

Autoritetet vazhdojnë kerkimet per gjetjen e dy fëmijëve të tjerë, 7-vjeçarit Ahmet Esat dhe 5-vjeçarit Messut. Ndërsa guvernatori i krahinës së Adrianopesë u foli gazetarëve, “hetimet janë përqëndruar rreth urës së gurit të Castarenit”.

Nëna me tre fëmijët e saj ishte në bordin e një anije së bashku me pesë persona të tjerë, të gjithë shtetasit turq, të cilët u përmbysën në lumin Evros.

Anija që po përpiqej të kalonte lumin per ne drejtim te greqise, se bashku me 36-vjeçaren ishte dhe babait të fëmijëve i cili ka mbijetuar tragjedise.
Këtë e pëlqejnë %d blogues: