GREQI / 17 të vdekur nga mbytja e anijes në Paros – Gjendet trupi i një tjetër emigranti

Greqi

Trupi i një tjetër emigranti, i cili ndodhej në bordin e varkës me vela që u përmbys në prag të Krishtlindjeve në Paros dhe shkaktoi vdekjen e 16 personave, u gjet mëngjesin e së hënës në zonën detare të Kionias, Tinos.

Sipas dëshmive gojore nga 63 emigrantët e shpëtuar të varkës me vela, bëhet fjalë për një burrë që ndodhej në varkë, rreth 1.80 m i gjatë dhe rreth 30 vjeç.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar efektivët e Autoritetit Portual përkatës, të cilët me ndihmën e efektivëve të Drejtorisë së Policisë Tinos kanë nxjerrë trupin e pajetë nga deti.

Nga Autoriteti Portual Tinos, i cili po kryen hetimet paraprake, do të urdhërohet autopsi-nekropsi.