GREQI / 67-vjeçarja humbi kontrollin e makinës, u përplas me një autobus dhe u dogj e gjallë

Greqi

Një grua ka humbur jetën tragjikisht, u dogj për vdekje në makinën e saj pas një aksidenti trafiku në Fokidë me një autobuz me turistë kinezë

Një aksident trafiku me vdekje, me viktimën e një 67-vjeçareje, ka ndodhur sot në km 52 të rrugës nacionale Livadeia – Amfissa, në Chrissos Fokida.

Në rrethana të panjohura, 67-vjeçarja ka humbur kontrollin e mjetit që drejtonte, ka shkuar në drejtim të kundërt dhe është përplasur kokë më kokë me një autobus turistik, duke shkaktuar zjarrin dhe djegien e saj.

Vajza e viktimës ishte përpara nënës së saj, e cila drejtonte automjetin e saj.

Sipas rthess.gr, makina me të cilën ai udhëtonte është përplasur me një autobus dhe më pas ka shpërthyer në flakë.

Pasagjerët dhe drejtuesi i autobusit janë në gjendje të mirë shëndetësore, ndërsa raportohet për disa lëndime të lehta.

Në vendin e ngjarrjes janë kanë shkuar 14 zjarrfikës me 5 automjete.

Njoftimi i forcave zjarrfikës