Greqi : Aksident automobilistik me emigrantë në Egnatia, një i vdekur

303

Një aksident trafiku me migrantë ka ndodhur në Rrugën Egnatia nga Kavala në Selanik në mëngjes në lartësinë e Kerdilia.

Një xhip që transportonte emigrantë me shpejtësi është përplasur me murret mbrojtëse të rrugës dhe shoferi humbi kontrollin, duke bërë që një person të humbasë jetën e tij dhe pesë të plagoseshin, njëri prej tyre seriozisht. Të plagosurit u dërguan në spitalet në Selanik.

Sipas informacionit të parë, 14 persona ishin brenda makinës. Disa nga emigrantët arritën të largohen.