GREQI / Aksident trafiku me një të vdekur dhe katër emigrantë të plagosur

Greqi

Një aksident trafiku ka ndodhur pasditen e sotme në afërsi të vendbanimit Dorikos në Komunën e Aleksandropolit kur një trafikant i huaj që transportonte shtatë emigrantë të cilët kanë hyrë ilegalish Greqi, nuk i është bindur shenjës së ndalimit të policisë, por ka zhvilluar shpejtësi, për pasojë ka humbur kontrollin. të mjetit dhe është përmbysur.

Nga përmbysja e makinës u lënduan pesë emigrantë të cilët u dërguan në Spitalin e Përgjithshëm Universitar të Aleksandropolit.

Sipas informacioneve të fundit, një nga pesë të plagosurit në aksident trafiku ka përfunduar më herët në spitalin e Aleksandoupolis. Katër personat e tjerë të makinës që u përmbys për shkak të shpejtësisë së tepërt në tentativën e trafikantit për të shmangur kontrollin e policisë mbeten në spital me lëndime të lehta ortopedike.