Greqi, arrestohet banda greko-shqiptare që trafikonte hashash

815


Ne pranga kane rene policia greke anti-droge banda greko-shqiptar që sillte sistematikisht lende narkotike me motoskaf ne Athinë nga Shqipëria, në mes të javës së kaluar.

Në Patras eshte zbuluar anija në të cilën anëtarët e bandës kishin sjellë drogën nga Shqiperia. U arrestuan pesë anëtarët e bandës (tre të huaj dhe dy shqiptarë) dhe u sekuestruar një sasi prej kanabis të papërpunuar rreth 28 kg.

Sipas mediave greke anëtarët e bandës kanë qenë nën vëzhgim për muaj, dhe gjatë asaj kohe oficerët e policisë identifikuan identitetin e njerëzve që e formuan atë, krijuan “profilin” e palëve të përfshira ne aktivitetin e tyre kriminal. Operacioni anti-droge zbuloi dhe konfiskoi: kanabis 27.770 gram, kanabis (çokollatë) me peshë 587 gram, kokainë me peshë 240 gram, pistoletë, armë me shpejtësi të lartë, një makinë, motor, njëzet e gjashtë telefona celularë dhe shuma prej 4,000 euro. Te arrestuesit u dërguan në prokurori në Athinë.
Këtë e pëlqejnë %d blogues: