Greqi / Goditet me thikë në kampin e refugjateve një 22-vjeçare

680

Një 22-vjeçare ra viktimë e një episodi të përgjakshëm në një refugjat të nxehtë në kampin e mikpritjes në hot spot nga tre refugjate te tjere , këtë herë në ishullin Samos, Gruaja e plagosur u transferua e plagosur nga thika në spital. Incidenti ndodhi të shtunën e kaluar në Qendrën e Pritjes dhe Identifikimit të Samos, ku 22-vjeçarja u sulmua nga tre burra, njëri prej të cilëve e plagosi me thikë. Në kuadër të hetimit, autorët u identifikuan dhe u arrestuan të dielën nga policia.
Këtë e pëlqejnë %d blogues: