Greqi / Në pranga dy shqiptarë me akuzën e dhunimit të një 26-vjeçare

235

Një akuzë e pabesueshme: Unë i thashë të shkëputej dhe më përdhunoi me një mik

Një akuzë për dhunim brenda shtëpisë së saj ka bërë se grua 26-vjeçar në Folegandros  që akuzon dy burra të moshës 26 dhe 28 vjeç nga Shqipëria si autor të krimit që punojnë në ishull.

Sipas televizionit ANT1, vajza mbante një lidhje me 28-vjeçarin, i cili punon dhe jeton në ishull për vite me rradhë. Disa ditë më parë, ajo ka kërkuar shkeputjen e marrëdhënies me të, siç pretendon 26-vjeçarja, të dielën në mbrëmje, ish-partneri dhe i dashuri i saj me një tjetër e dhunuan brenda shtëpisë së saj.

Vajza kishte fryrje në qafë dhe trup ndërsa dy të arrestuarit u dërguan në Prokurorinë Publike të Naxos të hënën pasdite.