Greqi / Shkoi te qendronte ca ditë me familjen, zhduket 26-vjeçari shqiptar

326

Policia greke ka filluar hetimet në zonën e Mastihochoria për të lokalizuar 26-vjeçarin shqiptar Metaj Lorenc, i cili u zhduk pasditen e së hënës nga Kalamoti ku jetonte këto ditët e fundit.

I riu kishte qenë në ishullin Chios vetëm për 20 ditë, me qëllim që të vizitonte familjen e tij që banon përgjithmonë në Kalamoti dhe nuk di fare te komunikoje ne gjuhen greke. Kushdo që sheh ose ka ndonjë informacion në dispozicion të tyre, kërkohet me mirësi të kontaktojë me komisariatin e policisë në telefon 2271071222.

Të dhënat dhe fotografia e tij u bënë publike me kërkesë të familjes së tij.

Ky rast çon ne 78 numrin e identifikuar te zhdukjeve te shqiptarve ne Greqi.