Greqi / Pushimet pranë detit, gjashtë të mbytur brenda pak orësh

336

Të dhënat  e fundit të mbytjes në Greqi janë shokuese, pasi vetëm sot në qytetet Volos, Preveza, Isthmia, Vouliagmeni dhe Kavalla, brenda disa orëve vdiqën në det gjashtë persona të gjithë mbi moshën 60-vjeç. Viktimat janë katër burra dhe dy gra. Dy viktima janë moshës 79 vjeç,  ndërsa tre persona të të moshes 75 vjeç një 61 vjeç dhe