“Jena 1”, Rama jep lajmin e mirë: Nga sot deti i Shqipërisë do përdoret edhe për tregti nga Kosova

Aktualitet

Kryeministri Edi Rama pak minutamë parë ka dhënë një lajm të mirë. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama shkruan se ditën e sotme ka nisur zhdoganimi në Portin e Durrësit për mallrat me destinacion Kosovën.

Kryeministri thotë se nga sot deti ynë nuk do të jetë më i Kosovës vetëm për turizëm, por edhe për tregti.

“Jena 1″

Ja ku ka nisur edhe zhdoganimi në Portin e Durrësit për mallrat me destinacion Kosovën dhe deti ynë nuk është më edhe i Kosovës veç për turizëm, po është edhe i Kosovës për tregti”, shkruan Rama.