Ndjekja e policisë, katër emigrantë të vdekur dhe pesë të plagosur rëndë

1082

Aksidenti rrugor ka ndodhur mbrëmë në rrugën provinciale Nea Peramos në orën 21:30 në aksin rrugor Selanik-Kavalla.

Sipas informatave të kavalapost.gr, automjeti mbante tetë migrantë klandestinë, dhe ka rritur shpejtësinë kur ka pare policinë , ka humbur kontrollin e mjetit bie në greminë. Operacioni evakuimit zgjati mbi një orë, ndërsa katër ambulanca, dhe dy makina zjarrfikës dhe një forcë e fuqishme policore.

 

Nga rënia e mjetit në greminë u vranë tragjikisht katër emigrantë, ndërsa 4 të tjerë dhe trafikanti janë transportuar në gjendje të rëndë në Spitalin e Përgjithshëm të Kavallës.

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: