Nesër, Makron do të mirëpres Angela Merkel

Rajoni

Presidenti francez Emmanuel Macron do të mirëpresë Angela Merkel nesër në Champs Elysées për të diskutuar “të ardhmen e Evropës dhe prioritetet e ardhshme”, njoftoi presidenca franceze. Takimi, i cili do të mbahet nesër pasdite, është i pari pas një marrëveshjeje të arritur midis konservatorëve dhe Social Demokratëve në Berlin mbi formimin e një qeverie të madhe koalicioni.