Ore te veshtira per Greqine, 52 viktima, mes tyre dhe femije, si dhe 10 te zhdukur

954

Deri ne oren 9-te te mengjesit tragjedia regjistron 52 viktima, ku zjarret qe kane perfshire vendin ende nuk kane pushuar.

Ne diten e dyte fatkeqesisht numri I viktimave u rrit ne 52, ku 24 te vdekur jane regjistruar ne Atiki dhe 28 ne Mati, ku 26 prej tyre u rrethuan nga flaket ne nje taverne vetem pak metra larg detit, ndersa dy te tjere u gjeten brenda ne makine…

Ne Rafina M Cakarakis anetar I keshillit te bashkise,duke folur ne televizionin ANT tha se,  kemi 10 te zhdukur dhe 680 shtepi te djegura, zjarri u shua ne bregdetr
Këtë e pëlqejnë %d blogues: