Tragjedia, rritet numri ne 50 te vdekur ne Greqi

933

Mediat vendase ne oret e par ate mengjesit, nga burimet të Kryqit të Kuq dhe të Policisë theksojne se , numërimi i parë është 26 të vdekur. Ata u përpoqën të hynin në ujë, por për fat të keq ata nuk arriten dot, ndersa lajmin për 26 të vdekurit e konfirmoi gjithashtu Presidenti i Kryqit të Kuq N. Economopoulos për televizionin ERT.

Eshte dita e dytë, ku zjarrfikësit vazhdojnë të luftojnë fort me flakët në Attikë, qe solli vdekjen e 24 personave dhe plagosjen 156, ku 11 nga keta ne gjendje te rende, perfshi eshe 16 femije, sipas shifrave zyrtare deri më tani.
Këtë e pëlqejnë %d blogues: