Pak me pare, tërmet 3.7 Rihter në Patra

751

Në qytetin Patras ndodhi dridhja sizmike prej 3.7 pikësh të shkallës Rihter. Sipas Institutit Gjeodinamik të Athinës, epiqendra e tërmetit ndodhet 9 km në jug të Patras dhe thellësia fokale vlerësohet në 3,1 km. Nga dridhjet sizmike nuk janë raportuar dëme materiale.
Këtë e pëlqejnë %d blogues: