Presidenti i Koresë së Jugut do të takohet me Putinin

684

Takimi me presidentin e Koresë së Jugut, Moon Ji In dhe Presidentit rus Vladimir Putin do te mbahet më 22 qershor në Moskë për të diskutuar situatën në Gadishullin Korean.

Sipas burimit nga Kremlini, të dy udhëheqësit do të diskutojnë çështjet që lidhen me zhvillimin e mëtejshëm të marrëdhënieve dypalëshe në sferat politike, tregtare, ekonomike dhe humanitare, ndërkohë që shkëmbejnë pikëpamjet mbi çështjet rajonale dhe mbi të gjitha mbi situatën në Gadishullin Korean.

 

 

 

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: