Rama i përgjigjet kërkesës së Nishanit: Thirrja juaj e vonuar

Politika

I menjëhershëm ka qenë reagimi i kryeministrit Edi Rama, pas thirrjes së presidentit Bujar Nishani për një dialog mes Partisë Socialiste dhe asaj Demokratike, për të tejkaluar krizen politike.

Rama është shprehur i gatshëm që të ulet në tryezën e bisedimeve me kreun e opozitës, Lulzim Basha.

Nëpërjmet një postimi në faqen e tij në rrjetin socia “Facebook”, kreu i PS-së e ka quajtur të vonuar thirrjen e presidentit.

“Z.President!Edhe unë jam i shqetësuar për përmasat që po merr kriza e PD!Jam gati t’i përgjigjem thirrjes suaj kaq të vonuar e të ulem me LB”, shkraun Rama në “Facebook”.