Samos: Zjarri i madh ne zone pyjore

Greqi

Greqi /Një zjarr ka shperthyer sot pasdite në Konteika te Samos.

Ne vendin e zjarrit ndodhen 20 zjarrfikës me 7 automjete, një aeroplan dhe një helikopter janë përfshirë në përpjekjet për zjarrfikje. Zjarri djeg një zonë pyjore, shpërtheu rreth orës 15:15 dhe nuk kërcënon zonë banimi.