Shtatë tërmete në Klos gjatë natës, u ndien lehtë deri në Tiranë

Aktualitet Kryesore Lajme

Vendi jonë është përfshirë nga një “breshëri” tërmetesh me epiqendër në zonën e Klosit, nga ora 20:30 e mbrëmjes së djeshme, deri në orën 06:36 të mëngjesit të sotëm janë regjistruar 7 tërmete.

Tërmetet kanë qenë të lehtë duke filluar nga 2 deri në 3.5 righter.

Lëkundjet janë ndjerë në Dibër dhe në Tiranë, por nga iformacionet e marra nga Abc News, nuk kanë shkaktuar dëme.