Takimi i Ramës me koordinatorët, shkarkohen 4 ministra, ja emrat

Aktualitet

Ka përfunduar mbledhja e kryeministrit Edi Rama me koordinatorët e qarqeve në Partinë Socialiste.

Mësohet se në përfundim të takimit u është komunikuar shkarkimi katër ministrave të qeverisë. Njëri prej të shkarkuarve është ministri Brendshëm, Saimir Tahiri, ndërkohë që emrat e tjerë janë Bledi Çuçi, Blendi Klosi dhe Ilir Beqaj.

(10:52)

Kryeministri dhe njëherësh kreu i PS-së Edi Rama ka nisur në orën 10:30 mbledhjen me 12 koordinatorët politikë të kësaj partie.

 

Në mesin e koordinatorëve janë edhe 8 ministra, mes të cilëve edhe Saimir Tahiri, ministri i Brendshëm cili pritet të largohet nga posti në fjalë.

 

Koordinatorët e pranishëm në mbledhje:

 

Saimir Tahiri (ministër) – Tiranë

 

Gramoz Ruçi – Fier

 

Taulant Balla – Elbasan

 

Vangjush Dako – Durrës

 

Damian Gjiknuri (ministër) – Vlorë

 

Niko Peleshi, (ministër) – Korçë

 

Ditmir Bushati (ministër) – Shkodër

 

Blendi Klosi, (ministër) – Berat

 

Lindita Nikolla (ministër) – Lezhë

 

Mimi Kodheli (ministër) – Dibër

 

Bledi Çuçi (ministër) – Gjirokastër

 

Ilir Beqja (ministër) – Kukës