Tërmeti në Peloponez

Greqi

TERMETI NE gREQI-FOCUS-2

Greqi – Një tërmet i fortë, me magnitudë 4.5 të shkallës Rihter tronditi mesditën e së premtes, në jug të Peloponezit.

Sipas Institutit Euro-Mediterranean dridhjet e tokës ndodhën në 13:45 dhe zemra e saj qëndron 240 kilometra në jugperëndim të Athinës në afërsi të rajonit Methoni. Epiqendra e tërmetit ishte 10 km thellësi fokale. Deri më tani nuk janë raportuar viktima apo dëme.