Greqia po digjet, tragjedia me 26 te vdekur dhe 156 te lenduar

Greqi

Nga ora ne ore rritet numri i viktimave nga dhjetra vatra zjarri ne Atiki , Mati, Kineta Marathona, Korinthia, Nea Makri, por edhe ne qytete si Patra , Kreta filluan nga zonat malore dhe perfunduan ne bregdet sollen tragjedine e radhes me 26 te vdekur dhe 156 te lenduar, dhjetra shtepi dhe hotele, qindra hektare te djegura. Ne Mati regjistron numrin me te madh te viktimave me 26. Greqia po digjet dhe ka kerkuar ndihme nga BE, per te shuar zjarret