Vazhdojne betejat ndaj zjarreve ne Greqi, nje zjarr ne Rodos

Greqi

Një zjarr shpërtheu në Rodos në periferi të fshatit Salakos sot pasdite.

Sipas Sherbimit Zjarrfikëse, 30 zjarrfikës me 14 automjete, 4 autobote dhe 2 makina dhe nje helicopter u mobilizuan marine pjese ne kete beteje