Zjarret ne Greqi, doreheqja e dyte ne Bashkine e  Maratonës: Largohen dy nenkryetare,,,

Greqi

 

Pas dorëheqjes së nënkryetares znj. Dimitra Lamparou kundër kryebashkiakut Ilias Psinakis, një dorëheqje e dytë vjen në të njëjtën komunë.

Vendimi për të dhënë dorëheqjen u njoftua nga nënkryetari i Bashkisë së Maratonës Vassilis Tsoupras, pas zjarreve vdekjeprurëse që goditën zonën.

“Ndërgjegjja ime se ka ndokush qe mund të bëj më mirë se unë, më çon në vendimin për të dhënë dorëheqjen nga posti i nënkryetarit dhe nga posti i këshilltarit komunal dhe të shkoj në shtëpi, ” ka shkruar një deklaratë të postuar në Facebook.