Category: Aktualitet

Më jepni një motiv të rri në Shqipëri, kur llotaria amerikane më thërret!

Largimin nga Shqipëria nuk e kisha menduar kurrë, madje as në vitin 1997, kur nën emergjencën e kërcënimit për jetën, emigrimi shihej si e vetmja mundësi....

Gjosha: LSI do të bëhet më e fortë me energjinë dhe punën e palodhur të të rinjve

Almarina GEGVATAJ /   Në Pogradec, Klajda Gjosha dhe Nënkryetari i LSI-së, Endrit Braimllari, zhvilluan një takim me strukturat e LSI-së në këtë qytet. Në...

Kush jeni ju z. Braho që sulmoni gazetarin Artan Hoxha?

Të veshur në pushtet nuk lënë gjë pa bërë edhe kur nuk kanë të drejtë. Gazetaria është një detyrë e shejntë zoti Braho, por gjithashtu edhe një opozitë...

Përse Greqia e futi Shqipërinë në listën e zezë?

Tre vende në botë u kontrollohen dokumentat e gjendjes civile nga ambasadat greke, ndërmjet tyre ndodhet edhe Shqipëria. Konsullatat e Greqisë bën biznes me...

Maksim Ferra: Mënyrat që garantojnë parandalimin dhe luftimin e terrorizmit bashkëkohorë

Maksim Ferra drejtor ekzekutiv i Unionit “Stop Krimit” thekson se si pas tij janë 9 mënyra që garantojnë me sukses dhe luftojnë terrorizmin, gjithashtu tregon...

Turpi “Made in Albania”

Shpetim ZINXHIRIA  /  Shqipëria ka problem parimet më elementare të Demokracisë. Arrestimi i gazetarit Artan Hoxha tregon edhe njëherë se ky vend ka problem...

Rebelohet Parlamenti. Rama, Berishës : Je qen lufte – jashtë halabaku

Fjalimi i Ramës në Kuvend dhe cilësimi i tij për Berishën si një War Dog, qen lufte, frymëzim për filmin e Hollivudit ka rebeluar opozitën e cila e ka rrethuar...

Mentaliteti shqiptar !

Roland BADENI   /  Të gjithë ne e ndjejmë peshën e tij dhe askush nuk e mohon dot që ka ndikime, nga shtysat që jep familja, nga ato që jep rrethi shoqëror....

Përfundon me sukses operacioni i koduar “Falko”

Engjëll MUSAI */ Operacioni i kryer nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Tirane, në bashkëpunim me SH.Ç.B.A Tiranë...

Tahiri pas 80 vitesh kthen ligjet e Zogut. Gjoba e burgime për dhunën ndaj kafshëve.

Plot 80 vite më vonë, një ligj për mbrojtjen e kafshëve është një domosdoshmëri për qeverinë Rilindja dhe mbarë opinionin public. Hashashi thuaj se ka...