Category: Aktualitet

Sherr për parkimin e makinës, një i vdekur dhe dy të plagosur

Një person ka humbur jetën dhe dy të tjerë janë plagosur nga një sherr me thika. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mesditën e së martës në fshatin Rrushkull të...

Durrës, 17-vjeçari mbytet në det

Në plazhet e gjirit të Durrësit është rregjistruar viktima e parë e këtij sezoni. Bëhet e ditur se shtetasi Idriz Thanishta, 17 vjeç nga fshati Karpen i...

Tenton të parkojë mjetin por bie nga lartësia, humb jetën drejtuesi i furgonit

Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti në fshatin Shupal të Zallbastarit. Nga hetimet e deritanishme thuhnet se, “drejtuesi i mjetit furgon i...

Lezhë, makina përplas 73-vjeçarin

Mëngjesin e sotëm, një këmbësor është përplasur nga një makinë në Lezhë  duke e lënë atë të plagosur. Policia ka njoftuar se aksidenti është...

Vodhën 4 milionë lekë të rinj, arrestohet dy të rinjtë, një në kërkim

Një 22-vjeçar i cili ishte shpallur në kërkim për vjedhje, është arrestuar nga policia e Fierit. Bëhet e ditur se arrestimi i 22-vjeçarit, Aris Zhavri,  ka...

Elbasan, pako e dyshuar me eksploziv në një lokal

Një pako e dyshimtë e cila është konstatuar te shkallët e një lokali në qytetin e Elbasanit. Pakoja dyshohet se mund të jetë eksplozivë, ndërkohë që në...

Vlorë, sekuestrohet një skaf përgjatë vijës bregdetare Himarë- Gramë

Përgjatë vijës bregdetare Himarë-Gramë, është sekuestruar nga policia kufitare një skaf. Sipas burimeve skafi është me flamurë italian por nuk ka pasur...

Meta: Ne duhet t’i japim fund braktisjes së Shqipërisë nga të rinjtë

Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një takim me banorë të Njësisë administrative Vaqarr në Tiranë. I pranishëm në këtë takim ishte edhe Kryetari i...

Elbasan – Arrestohet për trafik droge vëllai i ish-deputetit socialist

Arrestohet nga policia e Elbasanit vëllai ish-deputetit të PS-së Bukurosh Stafa. Edmond Stafa është arrestuar mbrëmjen e së enjtes nga policia lokale pasi ishte...

Arrestohet shqiptari, u kap me 700 mijë euro drogë

Policia e Irlandës ka arrestuar një shtetas shqiptar, pasi i është gjetur në makinën e tij një sasi droge me një vlerë prej 680 mijë euro. Mediat vendase...