Paradoksi grek : Shqiptari blen një celular të përdorur 10 euro, dënohet 8 vite burg

1059

Ja si mbushen burgjet ne Greqi ! Një paradoks absolut…

Nje biznesmen shqiptar nga qyteti i Kuçovës që kishte punësuar mbi 10 punonjës në pastrimin  e pallateve në Pire, është dënuar me 8 vite burg, pasi krimi i tij ishte se kishte blere nje telefon celular te perdorur.

Me akuzën për vjedhjen e telefonit dhe te sendeve te tjera ai dënohet më 2013 ku sipas tij gabimi që kishte bërë ishte vetëm blerja e telefonit celular ne tregun e zi.

Por paradoksi vazhdon pasi ne kete vend nuk është denuar asnjë per vrasjen e 170 emigranteve shqiptar, nuk është denuar asnjë për plagosjen me armë dhe torturat ndaj shqiptareve.

Ka ardhur koha që shteti shqiptar të ktheje sytë nga emigracioni, nga ky komnitert ku të drejtat e tyre janë vetëm në duart e zotit
Këtë e pëlqejnë %d blogues: