Arrestohet per droge nje shqiptar 38-vjecar

838

Greqi / Një shqiptar 38 vjeçar u arrestua, në zonën Sitararia Pogoni të Janinës, nga oficerët e policisë në Departamentin Kufitar te Delbinakiut në bashkëpunim me forcat Frontex.

Policët gjetën një makinë në zonën e Sitarisë, me dy te dyshuar, te cilet nuk ndaluan sinjalit te dhene nga policia, gjate ndjekjes dy shqiptaret braktisin automjetin dhe me pas arrestohet shoferi 38-vjecar, ndersa tjetri I ka shpetuar arrestimit. Brenda automjetit, gjate kontrolit u gjeten 20 qese kanabis me peshe 51 kg. para,  si dhe një telefon celular.
Këtë e pëlqejnë %d blogues: