Athinë: Përleshje në Maroussi, një shqiptar i plagosur ( foto)

Greqi

Përleshja e egër ndodhi pak minuta pas orës 3 në Rrugën N. Plastira në Maroussi. Sipas gazetes lokale “Marousi24”, ku njeri sulmoi viktimën dhe e plagosi atë me thikë ne kaharor dhe ne kembe. Policia dhe ambulanca nxituan ne vendin e ngjarrjes,  ndërsa ai qe kreu veprimin u arrestua. Behet fjale per dy shqiptarë, ku ende nuk dihen shkaqet e kesaj përleshje.