Betohet Kryeprokurorja e re, e mbrojnë me çadër nga gjuajtjet

897

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku u betua në Kuvend mes tensionit dhe tymueseve.

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi lexoi tekstin e betimit dhe ajo tha ‘betohem’.

Ajo u zgjodh pak më parë vetëm me 69 vota te PS
Këtë e pëlqejnë %d blogues: