Gjendet trupi pa jete i nje femije ne lumin Evros

894

Mediat greke bejne fjale se trupi pa jete i perket nje femije 14- vjecar refugjat, i cili u gjend dje ne brigjet e lumit Evros ne zonen  Pythos Didymoteichos nga autoritetet greke.. Lumi Evros eshte edhe vije kufitare midis Greqise dhe Turqise dhe cdo dite refugjatet me mjete te ndryshme tentojne te futen ne token greke, nje lum qe tashme eshte pagezuar nga mediat nderkombetare si “lumi i vdekjes”. Pak dite me pare u gjend trupi i nje nene 38-vjecare i pa jete sebashku me dy vajzat e saj…
Këtë e pëlqejnë %d blogues: