Greqi / Burgu Kasandras: Një i burgosur me brisk dhe cap plagos dy gardianë…

998

Alarm pas incidentit të rëndë që shpërtheu në Burgun Bujqësor Kasandra. Dy oficerë burgu në spital pas një sulmi nga një i burgosur gjeorgjian, i cili u përpoq të vinte zjarr në burg, raportojne mediat vendase.

Episod i dhunshëm shpërtheu sot të martën pasdite në Burgun Bujqësor të Kasandrës, duke sinjalizuar një alarm në Policinë. Një person i rrezikshëm nga Gjeorgjia, i dënuar për drogë, ka sulmuar stafin e burgut për t’i dëmtuar ata. Nën kërcënimin e një brisku rroje mori peng zyrtarin e burgut dhe pastaj e goditi rojen e burgut në kokë me një cap.

Episodi i përgjakshëm, sipas të njëjtit informacion, ndodhi në mesditë kur i burgosuri i huaj, nën kërcënimin e rroje, e mori peng zyrtarin e burgut dhe pastaj e goditi rojet e burgut në kokë me një burg. Pastaj hodhi naftë në dyshemenë e burgut dhe u përpoq të vinte zjarr. Menjëherë oficerët e burgut arritën ta çarmatosnin dhe t’ia dorëzonin Policisë.

Oficeri i policisë, i goditur në kokë nga shati, dhe oficeri tjetër i burgut i prerë lehtë në qafë, u dërguan në spital.

I burgosuri është dënuar me shtatë vjet burg për rastet e drogës është marrë nga burgu malandrin në burgjet bujqësore të Kassandra në Halkidiki dhe deri më tani, arsyet për sulmin e egër nuk janë bërë të njohur.

 

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: