Greqi: Dërgohet në burg 51-vjeçari shqiptar që kishte vrarë gruan e tij 

Greqi

Sot shqiptari 51-vjeçar pas rrefimit te tij për vrasjen e gruas është dërguar në burg, ndërsa avokati i tij argumentoi se autori  vrau gruan 41-vjeçare në furi, ndërsa kishte probleme psikiatrike.

51-vjeçari shqiptar, i cili ka rrëfyer vrasjen e gruas së tij 41-vjeçare në Zakynthos, është dënuar me burg me marrëveshjen e hetuesit dhe prokurorit pas rrëfimit të tij.

Avokati i tij argumentoi se akti i tij ishte bërë i tërbuar. Përveç kësaj, ai përmendi edhe problemet psikiatrike me të cilat i pandehuri po përballet prej dy vitesh, ndërsa raportohet se është i shqetësuar për marrëdhëniet me fëmijët e tij, të cilëve me hyrjen në hetuesi u ka bërtitur “më fal”.

51-vjeçari goditi me thikë gruan e tij të dielën e kaluar në Tsilivi të Zakynthos. Para se gruaja të binte e vdekur, ajo i ishte drejtuar stacionit të policisë lokale në Zakynthos që të denonconte edhe një herë burrin e saj për sjellje të dhunshme dhe abuzive.

Pasi ajo është kthyer në shtëpi dhe ndërkohë që autoritetet po kërkonin bashkëshortin e saj, ai e ka vizituar në shtëpi dhe pasi ajo nuk është përgjigjur, ka thyer derën. Më pas ai filloi ta rrahë dhe ajo në tentativë për t’u arratisur vrapoi te shkallët e fqinjit, por sulmuesi e kapi atë dhe po e rrihte me furi, para se ta godiste me thikë.