Greqi: Akuzohet për 14 vjedhje, ne pranga një 30-vjeçar shqiptar dhe kërkohet një tjetër

279

Një 30-vjeçar shqiptar është arrestuar në Marato nga policia nga Departamenti lokal i Sigurisë me akuzën për grabitje të vazhdueshme. Në të njëjtën kohë, kërkohet bashkëpunëtori i tij 26-vjeçar, raporton Zougla.gr.

Sipas policisë, gjatë kontrollit në shtëpinë e të arrestuarit, ata gjetën dhe konfiskuan: një revolver, një armë gjahu, 4 thika, 19 gram kanabis, një peshë precize dhe sende të vlefshme.

Deri më tani, 14 vjedhjet janë hetuar, përfshirë tetë në shtëpitë e pushimeve dhe gjashtë në dyqane.