Greqi/ Refugjatët sulmojnë policinë, arrestohet një prej tyre.

270

Ngjarrja ka ndodhur mbrëmë në qytetin e Selanikut në oren 22.30 nga një grup refugjatësh. Sipas informacionit ekskluziv nga thestival.gr, rreth njëzet algjerianë dhe marokenë që janë me qendrim të paligjshëm tentuan te futen me forcë ne ambientet e brendshme te policise. policia arrestoi njerin prej tyre ku i sekuestri nje thike dhe nje celulare te vjedhur.